mount cook np

Ráno to vypadá, že počasí nám dovolí dnes vyrazit do hor. Tato etapa by měla vést skrze Jižní Alpy. Pokud vše půjde podle plánu, měli bychom vidět Mt. Cook. Nejpre ale musíme nechat přistát a poté odletět velké Átéerko Air New Zealand. Je to linka do Christchurch. Dokonce je otevřen i bufík v letištní hale, a tak nad mapami můžeme popíjet i kávičku, kterou jsme dlouho neviděli.

Startujeme z Hokitiky na západním pobřeží. Letíme vzhůru do hor.

Počasí se mezitím ještě vylepšilo. Jdeme na to. Kurzem 180 stoupáme, zhruba podél stejnojmenné řeky Hokitika, směrem k místu, kde se z roviny zvedají hory. Po zhruba půl hodince se dostáváme nad první vrcholky.

Jižní Alpy - pohled z letadla.

Viditelnost je solidní. Vypadá to, že je inverze. Vršky štítů jsou odkryté, do hlubokých údolí, ale není moc vidět, neboť jsou vyplněna mlhou či nízkou oblačností. Všechny hory se nám zdají být tak nějak stejné.

Jižní Alpy - pohled z letadla.

Podle jezer, která by byla výbornými orientačními body, se orientovat moc nemůžeme, neboť nejsou prostě vidět. Snažíme se tedy držet kurz, který by nás měl k Mt. Cooku nebo tam někam dovést. Let je velmi klidný.

                                       

Tak asi nějak takhle jsme vypadali, když jsme kroužili nad Jižními Alpami a kochali se.
Letadlo odpovídá typem i barvami naší Cessně C 172 ZK - JAZ, ale nejsme to my.

Jižní Alpy - i pohled na druhou stranu je zajímavý

                                                                                                                                             pokračování