kaikoura

Když jsme v Kaikouře, vypadá to, že počasí v horách je lepší než u moře. Přistává tu nějaký chlápek, letecký akrobat s dvojplošníkem. Ptáme se ho odkud letí a on že zrovna z Paraparauma.

Panoramatický pohled na poloostrov kaikoura. V pozadí je vidět pohoří Kaikoura range.

Dovídáme se od něj, že počasí nad Cookovou úžinou je OK, že stačí jen tady vyletět z mraků, který se drží jen kolem letiště. Natankováno už máme, takže jen zkontrolujeme letadlo a už hledáme díru v mracích. Za okamžik jsme nad Kaikourským poloostrovem.

Kroužíme nad poloostrovem kaikoura.

Tady už je to výrazně lepší. Mraky se v podstatě drží jen nad letištěm a dále jich už naštěstí moc není. Zkoušíme hledat ze vzduchu nějakou velrybu, které se sem stahují a bývají tu i takto z paluby letadla pozorovány.

Kroužíme nad poloostrovem kaikoura.

Vyhlídkový let si můžete zaplatit například se společností Wings over whales. My na velryby nějak nemáme štěstí. Moc se tedy nad Kaikourským poloostrovem nezdržujeme a letíme na sever podél pobřeží.

Postupně poznáváme Cape Campbell, Lake Grassmere, Big Lagoon, Blenheim a ústí řeky Wairau do Cloudy bay. Pak to otáčíme nad úžinu a nejkratší cestou letíme na severní ostrov.

Kroužíme nad poloostrovem kaikoura.

                                                                                                                                             pokračování