Mount Egmont NP

Jdeme se podívat v jakém stavu je letadlo. Má odkrytou kastli a nikdo nikde. Letadlo dostáváme až v 16 hodin. Narychlo balíme, protože chceme ještě dnes něco urazit. Jsme už dost v časovém presu. Doufejme, že mechanici na nic nezapomněli a letadlo je v pořádku.

Mount Egmont se zvedá z roviny.

V 16:30 opouštíme Paraparaumo. Poprvé odsud letíme na sever. Sledujeme pobřeží. Cíl dnešní etapy je Hawera. Pokud to půjde obletíme i Mt. Egmont.

Mount Egmont je při bližším pohledu velmi zvrásněný.

Před Egmontem se dostáváme nad oblačnost. Špička Egmontu je vidět a nad ní je další vrstva oblačnosti. Letíme mezi dvěma vrstvama oblačnosti, ačkoliv to se nemá. Egmont si nakonec prohlížíme jen z jižní a východní strany a pak se vracíme zpět nad Haweru.

Mount Egmont - pohled z letadla mezi dvěma vrstvami oblačnosti.

Máme celkem štěstí, když jediná díra v mracích široko daleko se otevřela právě nad Hawerou. Už se pomalu stmívá a travnaté letiště v Haweře není moc v okolních pastvinách k rozeznání. Při prvním pokusu o přistání ho poněkud ztrácíme a tak musíme opět do vzduchu. Na podruhé se už ale přistání daří.

Západ slunce nad souvislou vrstvou oblačnosti.

Plánek letiště v Haweře.

Měsíc a červánky najednou.
           

Nikdo tu není, jak už to na takových malých travnatých letištích touto dobou bývá. Letištní poplatky házíme do schránky k tomu určené. Zajišťujeme letadlo a vyrážíme na pochod.

Do hospody jdeme už za tmy. Nejdeme však do Hawery, ale na druhou stranu. Je to sice jen nějaká vesnice, ale je blíž. Snad tam nějakou fišku seženeme.

Nejprve to vypadá, že tu naprosto chcípl pes, ale nakonec tu přeci jen jeden podnik nacházíme. A co víc, hned vedle je normální obyčejná vesnická hospoda. Takže najedení jdeme ještě na točený. Popíjíme až do zavíračka a vyhráváme si na jukebox.

Spíme opět pod křídlem letadla.

               


                                                                                                                                             pokračování