auckland

Západní pobřeží mezi New Plymouthem a Aucklandem není moc obydlené. V jeho severní části je vidět, že podklad je vápencový. Je to oblast, kde se mimo jiné nachází další z tzv. musů Nového Zélandu, a sice Waitomo caves se světélkujícími mušími larvami.

Auckland - narozdíl od Prahy je středem města možný průlet.

Do Aucklandu vlétáme od jihozápadu přes Manukau harbour. Středem Aucklandu se prolétnout dá, neboť to není zakázaná zona a rozhodně to je zajímavé. Mohli jsme proto pořídit snímky klasického panoramatu Aucklandu včetně známé věže.

Auckland - narozdíl od Prahy je středem města možný průlet.

Od Aucklandu jsme pak směřovali dále na sever, avšak tentokráte po východním pobřeží. Přistáváme až ve Whangarei. Avšak jenom proto, abychom dočerpali palivo a mohli pokračovat dále na sever. Ve Whangarei na letišti v místním aeroklubu potkáváme Poláka, takže si můžeme popovídat i česky.

Northland

Bez většího zdržování se pokračujeme dále na sever. Středem Northlandu se blížíme ke Kaitaie, za níž už začíná 90 mile beach.

Northland - 90 miles beach.

Je to široká písečná pláž. Ta má při odlivu dokonce status silnice. A skutečně několik terénních aut tu vidíme. Trošku nám fouká zprava, jinak je let v pohodě. Mezi Te Kao a Te Paki jsou pak vidět i větší území pokrytá jen pískem. Díky tomu se Nový Zéland chlubí, že má i pouště, i když ke skutečné poušti to má jistě daleko.

Northland - poušť.

Nakonec se dostáváme přeci jen i na nejsevernější místa Nového Zélandu na Cape Reigna, místo odchodu mrtvých duší Maorů, a na North cape. Ještě severněji se nachází ostrovy tří králů, ale tam už neletíme, nýbrž po druhé straně výběžku se vracíme na jih.

Northland - oblouk v moři.


                                                                                                                                             pokračování